Vila Heide

Vila Heide


- Romantické ubytování v klidné části České Kamenice -

Když jsme stáli před rozhodnutím, koupit tento krásný dům, oba jsme věděli, že udržovat a rekonstruovat takový to dům nebude lehké. Už v té době, jsme tušili, že pouhé obývání domu a udržování domu svépomocí nebude života schopné, proto nás napadla myšlenka, nabídnout bydlení návštěvníkům, kteří míří do našeho kraje za poznáním. Myšlenku se podařilo během několika měsíců úspěšně zrealizovat a v červnu roku 2016 jsme nabídly vilu prvním turistům mířící za návštěvou a poznáním našeho malebného kraje. Po úspěšné zahajovací sezoně, jsme se rozhodli, vilu postupně rekonstruovat a obnovovat staré dochovalé secesní prvky a interiér. Naše plány s obnovou a rekonstrukcí celého domu jsou veliké a každým rokem díky Vám, můžeme vile vracet její zašlou krásu. Přesto, je pro nás velmi důležité, aby jsme nabídli co nejzajímavější služby a poskytli návštěvníkům možnost okusit si bydlení v dobách minulých, s důrazem na co nejspokojenější zákazníky.  Proto se snažíme neustále zlepšovat a rozšiřovat pohodlí, komfort a dát každému hostovi, který u nás pobyde něco navíc, to co je pro nás smyslem života..


Naše cesta, náš cíl

 


Apartmány


Všechny apartmány disponují plně vybavenou kuchyňkou. Káva, čaj, koření, cukr, olivový olej je k dispozici, včetně kávovaru a konvice na přípravu čaje. Každý apartmán má svoji vlastní identitu a  svého ducha, tak aby jsme uspokojili a nabídli hostům co nejzajímavější ubytování, které se snažíme neustále vylepšovat.


Regionální produkty


Na každého hosta čeká malá ochutnávka regionálních produktů. Čokoláda z čokoládovny MANA z Krásné Lípy. Dále namísto bezejmenných nic neříkajích hotelových mýdel, jsme pro Vás připravili možnost okusit přírodní mýdlo z místní Mýdlárny ŠAFRÁN.


Zahrada


Zahrada kolem  vily je plně k dispozici všem hostům. Je pro vás připraveno několik možností posezení, včetně možnosti grilování. Na zahradě mohou hosté odpočívat, relaxovat po náročném dni, či si jen tak posedět a užívat klidu a ticha, který v zahradě panuje. Kromě odpočinku se dá zahrada využít k podvečernímu grilování a opejkání buřtíků. Zahrada je obývána našimi zvířátky, se kterými se každý host nejednou potká. Domeček zde mají králíčci plemene Český luštič, morčátka. Dále zde mají domeček včelky samotářky a v neposlední řadě se na zahradě určitě setkáte s našimi pejsky a kocoury, kteří se těší na mazlení a děti si zvířátek dosyta užívají. Možnost se domluvit na krmení, venčení králíčků na kšírkách či nerušeně pozorovat včelky samotářky v jejich příbytcích. Do budoucna snad jednou přibydou i mini kozičky, indičtí běžci a slepičky.


Lísková zahrádka


Veškeré výpěstky, které nám tato malá zahrádka poskytuje, hojně využíváme při přípravě snídaní pro hosty, či zavařování pochutin, které Vám při snídaních můžeme nabídnout. Není nad čerstvé rajčátko, ráno utržené, když víte že je pěstované s láskou bez stopy chemie. Naše plodiny hnojíme pouze vlastním hnojem od králíčků, kterým na oplátku část výpěstků poskytneme proto, aby byli zdraví a šťastní.


Bylinková zahrádka


K dispozici je taktéž naše bylinková zahrádka s možností volné konzumace našich bylin. Máte rádi chleba s máslem a česrtvou pažitkou? Nebo domácí bylinkový nápoj z máty a meduňky? Chystáte se večer grilovat? Naložte si maso na gril do čerstvého rozmarýnu, oregana či tymiánu. Vše je možno s rozumem využívat. Není nad večerní posezení právě u bylinkové zahrádky, která Vás večer zalije svými vůněmi.


Domácí snídaně


Jak už jsme zde zmínili, snídaně pro Vás přiravuje z vlastních či regionálních zdrojů s důrazem na BIO kvalitu. Sezonní ovoce a zeleninu se snažíme nabídnout z vlastní produkce. Pečivo pro Vás nakupujeme od místních pekařů, med máme domácí, od babičky Kamily a kamarádky Šárky z Podještědí. Vajíčka prozatím nemáme vlastní, ale nakupujeme jej od paní Blanky z Pekelského dolu, od jejich slepiček ze dvora. Mléčné výrobky jako je mléko, máslo, jogurty nakupujeme především v BIO kvalitě, neopomínáme i na vegany, kteří se u nás také dosyta najedí.  Dále hostům nabídneme domácí džemy a marmelády, domácí pomazánky, velký výběr semínek, vloček a cereálií a nakonec vždy sladkou tečku, v podobě domácího koláče či sladkých pochutin z místních pekáren. Myslíme i naše malé hosty, proto jsme zařídili jídelnu také pro ně tak, aby i oni si odnesli nějaký zážitek. Dětský stoleček s židličkami, doplněný nádobím s motivy soviček, včetně stylizovaných podsedáčků a prostírání.


Kompost a recyklace


Třídení a recyklace má u nás velkou tradici a každý z hostů se může kdykoliv přidat. Nádoby na třídený odpad jsou umístěny na chodbě vily, kde lze odkládat čisté vytřídené suroviny. Veškeré zbytky z přípravy snídaní a ze snídaní jsou našimi zvířátky zkonzumovány, zbytek jídla se přemění na našem kompostu a příští rok jej znova využijeme k pěstování plodin právě pro Vás! Má to smysl! My to víme!


Zvířátka na zahradě


Zvířátka na zahradě dokreslují náš vlastní kolorit domu ve kterém bydlíme. Čas, který u nás strávíte, zajistě obohatíme právě přítomností zvířátek, které s námi žijí. Některé zvířátka nám dávají užitek, některá nás obohacují jejich vlastní přítomností. Každopádně máme je všechny stejne rádi a pro každého jsme ochotni obětovat cokoli, jen aby se měli dobře a byli štastní.  Kdo nemá rád zvířata nemůže mít rád lidi. A my těch zvířat máme opravdu hodně :-) a jsme štastni, když si hosté užívají přítomnosti jakéhokoli zvířátka.


Děti a zahrada


V blízké budoucnosti plánujeme zvelebit zahradu dětem. Již máme myšlenku a rádi bysme na zahradu umístili vrbičkovou stavbu, právě pro dětské radovánky. Dále pro nejmenší děti plánujeme pískoviště a houpačku. Nastal čas si pořídit vlastní dítko :-)

Vila Heide Máchova 311, 407 21 Česká Kamenice
Jak se k nám dostanete?
Autem Autobusem Vlakem

Autem

Motorizovaní návštěvníci ze směru Varnsdorf, Liberec, Česká Lípa projedou okolo čerpací stanice Benzina dále do centra, před nájezdem na kruhový objezd odbočí vpravo (po kostkách) do centra České Kamenice. Projedete náměstím a na křižovatce se dáte opět doprava (směr Studený, Kunratice), na dalších křižovatkách (2 po sobě) opět stále vpravo, až dojedete ke kapli a restauraci “Starý klub”, od restaurace jeďte stále rovně (mírně nahoru) a zde již vidíte Apartmán Vilu Heide (po pravé straně, kovaná brána poznávací znamení).

Ve směru od Děčína minete čerpací stanici Benzina, za ní na křižovatce u zrcadla vlevo dolu (směr Jetřichovice) a na další křižovatce vpravo po hlavní, pak hned vlevo kolem obchodu Klempo stále ulicí nahoru, na dalších křižovatkách (2 po sobě) opět stále vpravo, až dojedete ke kapli a restauraci “Starý klub”, od restaurace jeďte stále rovně (mírně nahoru) a zde již vidíte Apartmám Vilu Heide (po pravé straně, kovaná brána poznávací znamení).

Autobusem

Od zastávky Česká Kamenice - Pražská ulice se vydáte do centra. Minete zdravotní středisko (zelená budova), hned za ním zatočte vpravo do ulice a uvidíte budovu gymnázia. Přejdete řeku a zatočíte vpravo. Minete budovu základní umělecké školy. Za ní ostře doleva po asfaltové silničce mezi uměleckou školou a bránou dětského domova. Pokračujete po silničce mírně do kopce až dojdete na konec ulice Sokolská stezka. Vpravo nahoře uvidíte vilu.

Vlakem

Od vlakové zastávky Česká Kamenice dojdete na náměstí Míru (náměstí s kašnou). Za kašnou, mezi domem kde je cukrárna a domem s pekařstvím Šumava se vydáte Nerudovou ulicí, přes řeku, rovně mírně do kopce, a na křižovatce u restaurace Starý klub odbočíte vpravo do kopce (ulice Máchova), a po pravé straně již uvidíte vilu.

Najdete nás na facebooku: