Vila Heide

Vila Heide


- Romantické ubytování v klidné části České Kamenice -


Sled okolností nás zavál tam, kde chceme být. 

Plníme si sen, plníme si myšlenku, plníme dozajista přání původních majitelů.. Kousek po kousku,  den po dni, měsíce, roky.. věnujeme vile čas.. Žijeme tu..  Milujeme  staré domy a tradiční architekturu podstávkových a hrázděných domů... Není to chalupa, jak jsme si přáli.., ale okolnosti nás zaváli do domu, kterému nešlo odolat.. Vila je od roku 2015 v našich rukách.. Vrhli jsme se do nikdy nekončícího  projektu, obnovit vilu do co nejpůvodnějšího stavu. Navázali jsme spolupráci s interiérovým designerem  a v příštím roce budeme moci odtajnit náš první společný projekt. 

Dům si péči zaslouží a my každým detailem, který se podaří  zrealizovat, rozkvétáme s ní. Původní dveře a okna jsou sice někdy přítěží - ale nebýt jich, dům by dozajista ztratil kouzlo a především duši - identitu. Vila má samozřejmě i své „mouchy“..  Staré parketové podlahy vržou - ANO opravdu vržou,  okna netěsní, jako ta nová, také nedisponujeme klimatizací, ale co  můžeme nabídnout, je nevšední identitu prostoru s velkorysým nádechem secese a především klid a zpomalení času, i v čase.. Odpustíte-li tyto nedokonalosti, jste zváni a jsme si jisti, že tu naleznete to, co hledáte.. Pokud chcete podpořit náš velký sen, rádi Vám část vily půjčíme na dobu, jakou si sami určíte.

Vzal Vás za srdce náš příběh a  chcete být i vy jeho součástí ? Víte, že toto je místo, kam se chcete přijet podívat? Pobýt tu?  Krásný dům, identita místa, úžasný prostor, hra světla, zahrada se starými stromy..  Jste na správném místě. . Zašlá krása vily ožívá. A vy můžete být u toho.

Nejsme zastánci masovosti ba naopak, sami  při objevování jiných koutů země, se necháváme unášet místem a  ztotožňujeme se s principy slow tourism. "Pomalí návštěvníci"  si opravdu přijdou na své, při toulání se v melancholické krajině Lužických hor.. Zasněné vesnice, majestátní lesy, pra-zvláštní skalní útvary, čistá příroda i regionální kuchyně a tradiční řemesla.. Vše je možno poznat, stačí se zastavit  - zpomalit - vnímat. Buďte svobodní a sami sebou.. Náš dům je otevřený pro všechny, kteří chtějí prožívat a vnímat všemi vjemy okolní krajinu, ale i prostor - místo, kde večer usednou ke stolu a vychutnají  si  kávu, či  zastaví se se sklenkou vína a nechají se opíjet západem Slunce nad stolovými horami Labských pískovců. . Sněte ♥ s námi..


» Zásadní jsou výhledy. Zahrada. Světlo. «

» Dům měnící se v různých denních i ročních obdobích. Pozorujte a nasávejte jedinečnost místa, které architekt geniálně využil «


                                                                                            


 Vila Heide Máchova 311, 407 21 Česká Kamenice
Jak se k nám dostanete?
Autem Autobusem Vlakem

Autem

Motorizovaní návštěvníci ze směru Varnsdorf, Liberec, Česká Lípa projedou okolo čerpací stanice Benzina dále do centra, před nájezdem na kruhový objezd odbočí vpravo (po kostkách) do centra České Kamenice. Projedete náměstím a na křižovatce se dáte opět doprava (směr Studený, Kunratice), na dalších křižovatkách (2 po sobě) opět stále vpravo, až dojedete ke kapli a restauraci “Starý klub”, od restaurace jeďte stále rovně (mírně nahoru) a zde již vidíte Apartmán Vilu Heide (po pravé straně, kovaná brána poznávací znamení).

Ve směru od Děčína minete čerpací stanici Benzina, za ní na křižovatce u zrcadla vlevo dolu (směr Jetřichovice) a na další křižovatce vpravo po hlavní, pak hned vlevo kolem obchodu Klempo stále ulicí nahoru, na dalších křižovatkách (2 po sobě) opět stále vpravo, až dojedete ke kapli a restauraci “Starý klub”, od restaurace jeďte stále rovně (mírně nahoru) a zde již vidíte Apartmám Vilu Heide (po pravé straně, kovaná brána poznávací znamení).

Autobusem

Od zastávky Česká Kamenice - Pražská ulice se vydáte do centra. Minete zdravotní středisko (zelená budova), hned za ním zatočte vpravo do ulice a uvidíte budovu gymnázia. Přejdete řeku a zatočíte vpravo. Minete budovu základní umělecké školy. Za ní ostře doleva po asfaltové silničce mezi uměleckou školou a bránou dětského domova. Pokračujete po silničce mírně do kopce až dojdete na konec ulice Sokolská stezka. Vpravo nahoře uvidíte vilu.

Vlakem

Od vlakové zastávky Česká Kamenice dojdete na náměstí Míru (náměstí s kašnou). Za kašnou, mezi domem kde je cukrárna a domem s pekařstvím Šumava se vydáte Nerudovou ulicí, přes řeku, rovně mírně do kopce, a na křižovatce u restaurace Starý klub odbočíte vpravo do kopce (ulice Máchova), a po pravé straně již uvidíte vilu.

Najdete nás na facebooku: