Vila Heide

Vila Heide


- Romantické ubytování v klidné části České Kamenice -

    

 PROHLÍDKY KULTURNÍ PAMÁTKY VILA HEIDE

Nově jsme pro návštěvníky a veřejnost otevřeli a zpřístupnili kulturní památku patřící do souboru  tří secesních "českokamenických vil " - Vilu Heide. Návštěvníci se dozví o historii tamních vil, a o tom  komu patřily v době jejich největší slávy. Aktuálně jediná zpřístupněná Vila Heide, návštěvníkům nabídne prohlídky exteriéru vily (dochovalé secesní prvky, vitráže...), včetně prohlídky zachovalé, památkově chráněné zahrady.

 PROHLÍDKY

Možné pouze po předchozí domluvě (minimálně 7 dnů předem) pouze sobotu a neděli , již od  skupiny 4 osob (max. však 8 osob/skupina)

 

Samoobslužná turistická známka No. 2378 Českokamenické secesní vily je téměř neomezeně dostupná (vyjma nočních hodin) ve vestibulu Vily Heide. Turistická známka spolu s nálepkou a razítkem je umístěna v dřevěné truhličce. Uvnitř naleznete kromě známky, nálepky a razítka i kovovou krabičku. V krabičce najdete i drobné na vrácení :-) pro případ, kdyby někdo neměl přesnou částku.


Doufáme, že takto zpřístupníme turistickou známku všem, kteří známku nesehnali v IC nebo se nestihli včas přihlásit na prohlídku. Věříme, že samoobslužné místo bude atraktivní a zpříjemní Vám návštěvu turistických míst :-)  Pokud na zahradě budou v tu dobu tři strakatí pejskové, netřeba se jich báti :-).

Děkujeme sběratelům za férovost a pevně věříme, že budeme moci takto samoobslužné místo provozovat bez nějakých větších problémů.


Turistickou známku můžete tatéž zakoupit i v IC na náměstí.


OBJEDNÁVKA PROHLÍDEK

Nutno se vždy předem objednat (minimálně 7 dnů předem) na domluvený čas. Možnost komentovaných prohlídek i v anglickém jazyce.

e-mail: vilaheide@gmail.com 

Prohlídka trvá cca 20 minut.

     

 PŘEDNÁŠKY, WORKSHOPY, PROMÍTÁNÍ AJ.

Rádi byste uspořádali přednášku, workshop či se podělili s veřejností o svých cestovatelkých toulkách, a nemáte kde jej uspořádat? Nabízíme

opravdu originální místo a to "starou jídelnu". Nejprve jsme zde obdivovali cestopisné promítání  našich známých a kamarádů, a rádi bysme

nabídli tento jedinečný prostor i Vám!  Vhodné pro menší skupiny.

 

Malé občerstvení je možno zajistit.

Cena dle domluvy.

 

OBJEDNÁVKA

e-mail: vilaheide@gmail.com


 

 

Vila Heide Máchova 311, 407 21 Česká Kamenice
Jak se k nám dostanete?
Autem Autobusem Vlakem

Autem

Motorizovaní návštěvníci ze směru Varnsdorf, Liberec, Česká Lípa projedou okolo čerpací stanice Benzina dále do centra, před nájezdem na kruhový objezd odbočí vpravo (po kostkách) do centra České Kamenice. Projedete náměstím a na křižovatce se dáte opět doprava (směr Studený, Kunratice), na dalších křižovatkách (2 po sobě) opět stále vpravo, až dojedete ke kapli a restauraci “Starý klub”, od restaurace jeďte stále rovně (mírně nahoru) a zde již vidíte Apartmán Vilu Heide (po pravé straně, kovaná brána poznávací znamení).

Ve směru od Děčína minete čerpací stanici Benzina, za ní na křižovatce u zrcadla vlevo dolu (směr Jetřichovice) a na další křižovatce vpravo po hlavní, pak hned vlevo kolem obchodu Klempo stále ulicí nahoru, na dalších křižovatkách (2 po sobě) opět stále vpravo, až dojedete ke kapli a restauraci “Starý klub”, od restaurace jeďte stále rovně (mírně nahoru) a zde již vidíte Apartmám Vilu Heide (po pravé straně, kovaná brána poznávací znamení).

Autobusem

Od zastávky Česká Kamenice - Pražská ulice se vydáte do centra. Minete zdravotní středisko (zelená budova), hned za ním zatočte vpravo do ulice a uvidíte budovu gymnázia. Přejdete řeku a zatočíte vpravo. Minete budovu základní umělecké školy. Za ní ostře doleva po asfaltové silničce mezi uměleckou školou a bránou dětského domova. Pokračujete po silničce mírně do kopce až dojdete na konec ulice Sokolská stezka. Vpravo nahoře uvidíte vilu.

Vlakem

Od vlakové zastávky Česká Kamenice dojdete na náměstí Míru (náměstí s kašnou). Za kašnou, mezi domem kde je cukrárna a domem s pekařstvím Šumava se vydáte Nerudovou ulicí, přes řeku, rovně mírně do kopce, a na křižovatce u restaurace Starý klub odbočíte vpravo do kopce (ulice Máchova), a po pravé straně již uvidíte vilu.

Najdete nás na facebooku: