Vila Heide

Vila Heide


- Romantické ubytování v klidné části České Kamenice -

Historie

Secesní Apartmán Vila Heide byla postavena v roce 1908 pro továrníka Juliuse Heideho a jeho rodinu. Návrh pochází z dílny tehdejšího architekta a stavitele Josefa Weinolta. Apartmán Vila Heide je zasazena do klidné vilové zástavby na severním okraji kulturní památkové zóny České Kamenice, zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Na její skvosty, především poutní kapli narození Panny Marie, poskytuje hlavně větší apartmán i zahrada kolem vily impozantní výhled. Apartmán Vila Heide byla v roce 2004 prohlášena za kulturní památku pro svůj čistý a v podstatě neporušení secesní ráz. Stavba byla inspirována venkovskými hrázděnými domy a vídeňskou modernou typickou jednoduchou skladbou fasád, použitím rozličných materiálů, základními geometrickými tvary nebo rostlinnými motivy.

Od podzimu 2015 se Apartmán Vila Heide snažíme vrátit co nejpůvodnější vzhled a zašlou krásu. Usilujeme o záchranu původních plastik, kovaného zábradlí, opěrných zdí, skleněných vitráží i dobového interiéru domu tak, aby návštěvníci mohli okusit atmosféru doby její největší slávy. Díky návštěvníkům, kteří se rozhodli využít možnosti ubytování v apartmánech vily, můžeme vile vracet její “starou” krásu. A to nás moc těší!


Vila Heide Máchova 311, 407 21 Česká Kamenice
Jak se k nám dostanete?
Autem Autobusem Vlakem

Autem

Motorizovaní návštěvníci ze směru Varnsdorf, Liberec, Česká Lípa projedou okolo čerpací stanice Benzina dále do centra, před nájezdem na kruhový objezd odbočí vpravo (po kostkách) do centra České Kamenice. Projedete náměstím a na křižovatce se dáte opět doprava (směr Studený, Kunratice), na dalších křižovatkách (2 po sobě) opět stále vpravo, až dojedete ke kapli a restauraci “Starý klub”, od restaurace jeďte stále rovně (mírně nahoru) a zde již vidíte Apartmán Vilu Heide (po pravé straně, kovaná brána poznávací znamení).

Ve směru od Děčína minete čerpací stanici Benzina, za ní na křižovatce u zrcadla vlevo dolu (směr Jetřichovice) a na další křižovatce vpravo po hlavní, pak hned vlevo kolem obchodu Klempo stále ulicí nahoru, na dalších křižovatkách (2 po sobě) opět stále vpravo, až dojedete ke kapli a restauraci “Starý klub”, od restaurace jeďte stále rovně (mírně nahoru) a zde již vidíte Apartmám Vilu Heide (po pravé straně, kovaná brána poznávací znamení).

Autobusem

Od zastávky Česká Kamenice - Pražská ulice se vydáte do centra. Minete zdravotní středisko (zelená budova), hned za ním zatočte vpravo do ulice a uvidíte budovu gymnázia. Přejdete řeku a zatočíte vpravo. Minete budovu základní umělecké školy. Za ní ostře doleva po asfaltové silničce mezi uměleckou školou a bránou dětského domova. Pokračujete po silničce mírně do kopce až dojdete na konec ulice Sokolská stezka. Vpravo nahoře uvidíte vilu.

Vlakem

Od vlakové zastávky Česká Kamenice dojdete na náměstí Míru (náměstí s kašnou). Za kašnou, mezi domem kde je cukrárna a domem s pekařstvím Šumava se vydáte Nerudovou ulicí, přes řeku, rovně mírně do kopce, a na křižovatce u restaurace Starý klub odbočíte vpravo do kopce (ulice Máchova), a po pravé straně již uvidíte vilu.

Najdete nás na facebooku: